Program

Digitális Tér 2018
2018. november 24. (szombat)
ELTE PPK, Kazinczy utcai épület
9:00-10:00 (Aula) Regisztráció
10:00-10:15 (Aula) Köszöntés, a konferencia megnyitása
A konferenciát megnyitja: Fábri György dékánhelyettes
10:15-11:30 (Aula) PLENÁRIS ELŐADÁSOK (Élő közvetítés: Kazy 115.)
10:15-10:40 Pléh Csaba: A diszruptív technológiák és a tanulás világa
10:40-11:05 Szvetelszky Zsuzsanna: A legnagyobb magyar hálózat
11:05-11:30 Lanszki Anita: Út a tudásmegosztástól a kompetenciafejlesztésen át tanári hálózatok kialakulásáig
11:30-11:40
(Aula)
11:30-11:40 Bevonódás és interakció – Nyilvános szavazás
A szavazást vezeti: Györgyi-Ambró Kristóf, Tempus Közalapítvány
11:40-12:10 Digitális Pedagógus Díj 2018
A Tempus Közalapítvány Digitális Módszertárának díjátadója
A díjat átadja: Tordai Péter igazgató, Tempus Közalapítvány

Különdíjak átadása·
Mobility – Digitális Élményközpont a Mobilisben·
eTwinning·
Raabe-Klett Kiadó·
STIEFEL Eurocart Kiadó

12:10-13:00 EBÉDSZÜNET
Közben:
KIÁLLÍTÓK BEMUTATKOZÁSA (Kazy Fszt. 4.)
13:00-14:45 SZEKCIÓFOGLALKOZÁSOK/I.
13:00-14:45
(Kazy)
I/1 AZ ELTE KUTATÓINAK EREDMÉNYEI A DIGITÁLIS PEDAGÓGIA TERÜLETÉN
Szekcióvezető: Fehérvári Anikó, ELTE PPK
13:00-13:05 Nyitó gondolatok
13:05-13.25 Horváth Dorottya: Olvasáskészség- és szövegértés-fejlesztés 1-6. osztályban a BOOKR Kids digitális, interaktív könyveivel
13:25-13:45 Bereczki Enikő Orsolya: Kreativitás a digitális környezetben
13:45-14:05 Turcsányiné Szabó Márta, Misley Helga
14:05-14:25 Széll Krisztián
14:25-14.45 Rausch Attila: Számolási készségek technológia alapú mérése és a fejlesztése
13:00-14:45
(Kazy)
I/2 FÓKUSZBAN A DIGITÁLIS KOMPETENCIAFEJLESZTÉS
Szekcióvezető: Nagy Regina, Digitális Pedagógiai Módszertani Központ (DPMK)
13:00-13:45 Egri Józsefné: Online együttműködés az eTwinning támogatásával
13:45-14:15 Nagy Regina: A digitális kompetenciafejlesztés terén elért kutatási és módszertani eredmények (DPMK)
14:15-14:40 Horváth Magyary Nóra: K&H Vigyázz, kész, pénz!
13:00-14:45
(Kazy)
I/3 FAKE NEWS – ÁLHÍREK ÉS AMIT TEHETÜNK ELLENE – MŰHELYMUNKA
Szekcióvezető: Szekszárdi Júlia
13:00-13:20 Zala Krisztina bevezető előadása
13:20-14:30 Belinszky Anna és Nagy Krisztina: Álhírek és médiatudatosság
14:30-14:45 Kérdések és válaszok
13:00-14:45
(Kazy)
I/4 A MAGYAR FÖLDRAJZI TÁRSASÁG SZEKCIÓJA
Szekcióvezető: Rigóczki Csaba, Magyar Földrajzi Társaság

13:00-13:20 Szőllősy László: A számítógépek földrajzórai keretek között történő felhasználása a demográfiai átmenet tanításának példáján
13:20-13:40 Tömpe László: Gamifikáció a földrajzban
13:40-14:00 Guba András: A legnépesebb brit városok, infografika a gyakorlatban
14:00-14.20 Havassy András: Micro:bit ötletek földrajz órára alapszinten
14:20-14:45 Rigóczki Csaba: Online hálózatok evolúciója – a Facebook szakcsoportok tanulságai, fejlődési lehetőségei
13:00-14:45
(Kazy)
I/5 BEFOGADÓ ISKOLA, DIGITÁLIS MEGOLDÁSOK
Szekcióvezető:
Földes Petra, OFOE
13:00-13:20 Varga Andrea: Híd? Digitális történetmesélés? Igen!
13:20-14:00 Gulya Nikoletta: Digitális történetmesélés két témában: Bántalmazás – Tegyük a történeteket láthatóvá! / Ne a címkét lásd, hanem az embert! – 7. évfolyamos tanulók digitális történetei fogyatékossággal élő emberekről
14:00-14:45 Szalontai Éva: CAREeR – Digitális ötlettár életpálya-tanácsadáshoz
13:00-14:45
(Kazy)
I/6 EGYÜTTMŰKÖDÉS A TANÓRÁN – MÓDSZERTANI ÖTLETEK
Szekcióvezető:
Farkas Bertalan Péter, Tempus Közalapítvány
13:00-13:05 Nyitó gondolatok
13:05-13:25 Kasné Havas Erika: Az online és offline együttműködés jó gyakorlata: a digitális történetmesélés integrálása az idegen nyelvek (és más tantárgyak) módszertanába
13:25-13:45 Pintye Erzsébet: Digitális eszközök a nyelvoktatásban
13:45-14:05 Éder Márta: Promóciós videó kontra bemutató
14:05-14.25 Janzsó Nóra és Wáhl Zsófia: A Nap tematikájú 9-es digitális osztály projektnapjának előkészületei, lebonyolítása és tanulságai
14:25-14:45 Dr. Bankó Marietta: Digitális lehetőségek és megvalósulások az általános iskolai angoltanításban konkrét példákon keresztül
14:45-15:00 SZÜNET
15:00-16:45 SZEKCIÓFOGLALKOZÁSOK/II.
15:00-16:45
(Kazy)
II/1 KUTATÁSOK A DIGITÁLIS TÉRBEN – EGYETEMI ÉS OSZTÁLYTERMI KÍSÉRLETEK
Szekcióvezető: Fehérvári Anikó, ELTE PPK
15:00-15:05 Nyitó gondolatok
15:05-15.25 Szabó Norbert: Digitális eszközök énekórai használata első osztályban – kísérleti eredmények bemutatása
15:25-15:45 Könczöl-Kiss Erzsébet: Egy osztály digitalizálása a Lónyayban: a folyamat lépései, tanulságok és a felmerülő nehézségek megoldása a tanárok együttműködésével
15:45-16:05 Falyuna Nóra: Áltudományok az interneten
16:05-16:25 Csutak Zsolt: „Adatok által homályosan” avagy kihívások a kibertérben
16:25-16.45 Pelle Veronika: A digitális tér kihívásai: online parák, sérelmek és orvoslásuk
15:00-16:45
(Kazy)
II/2 IKT-ESZKÖZÖK KREATÍV HASZNÁLATA – A DIGITÁLIS PEDAGÓGUS DÍJ DÍJAZOTTJAINAK MÓDSZERTANI BEMUTATÓI
Szekcióvezető: Papp-Danka Adrienn
15:00-15:05 Nyitó gondolatok
15:05-15.25 Morvainé Kovács Ibolya, Jakabfi Márta – Digitális Kreatív Műhely
15:25-15:45 Kiss Mónika, Mataisz Zsuzsanna – DoDo projekt
15:45-16:05 Éder Márta – Lehetsz király
16:05-16:25 Karafa Sándor – VITA? MIN? – A kulturált vita az iskolában és azon kívül
16:25-16.45 Tusorné Fekete Éva – Weöres Ösvények
15:00-16:45
(Kazy)
II/3 INTERNETBIZTONSÁG
Szekcióvezető: Szekszárdi Júlia
15:00-15:20 Jánosi Ferenc: Interaktív Kalandtúra Tinédzser Országban
15:20-15:40 Hortobágyi Ágoston: A pedagógusok és az oktatás szerepe a gyermekvédelemben, avagy a digitális tér valós veszélyei és megelőzésük Digipol-lal
15:40-16:00 Antaliné Miss Lilla, Lászlóné Durecz Andrea: Fókuszban a netbiztonság – Tanulói és tanári együttműködések az internetbiztonság jegyében
16:00-16:45 Poór Csaba: Digitális Immunerősítő Program
15:00-16:45
(Kazy)
II/4 ROBOTIKA
Szekcióvezető: Benedekné Fekete Hajnalka, Turai Hevesy György Általános Iskola
15:00-15:25 Szabó Róbert: A császár csatájának interdiszciplináris tanítása
15:25-16:50 Benedekné Fekete Hajnalka: Több, mint robotika
15:50-16:45 Sugár Sára: ArTeC robotok a tantárgyközi projektekben
15:00-16:45
(Kazy)
II/5 21. SZÁZADI TANULÁSI KÖRNYEZET
Szekcióvezető: Farkas Róbert, Magyar Digitális Oktatásért Egyesület
15:00-15.20 Ábrahám Zsolt: Case Solvers (Business Case Society Kft)
15:20-15:30 Rózsáné Farkas Alíz: Digitális kottaírás elsajátítása tantermi keretek között
15:30-15:50 Novák Károly: Microsoft Teams: univerzális eszköz a tanárok közötti együttműködéshez
15:50-16:10 Jakubek Renáta: A „flow” élmény az órán
16:10-16:25 Classbox előadása
16:25-16.45 Kulman Katalin – Farkas Róbert: Geomatech digitális tananyagportál
15:00-17:00
(Kazy)
II/6 PEDAGÓGUS HÁLÓZATOK, TUDÁSMEGOSZTÁS
Szekcióvezető: Jakab György, EKE-OFI
15:00-15:10 Jakab György – Nyitó gondolatok
15:10-15:30 Medvegy János: Tanítsd ma a holnapot! – Egy EFOP 3.2.3. projekt bemutatása
15:30-16:15 Nagy Noémi: Digitális módszertani munkaközösség működtetése
16:15-17:00 Galambos Attila: Programok és játékok a tanulás szolgálatában
16:45-től
(Kazy Aula)
AZ IGAZOLÁSOK ÁTVÉTELE AZ AULÁBAN