Program

Digitális pedagógus konferencia 2015
„Követjük vagy irányítjuk a változást?”

2015. október 17. (szombat)
ELTE PPK, Kazinczy utcai épület

9:00-10:00 (Aula) Regisztráció
10:00-10:15 (Aula) Köszöntés, a konferencia megnyitása
10:20-11:50 (Aula) Plenáris előadások (Élő közvetítés: Kazy 115.)
10:20-10:50 Sallai Éva: Változik-e, aminek változnia kellene?
10:50-11:20 Rab Árpád: A diák dolga – kulturális forgatókönyvek
11:20-11:50 Király Sándor: Hatékonyabb oktatás digitális környezettel
11:50-12:10
(Aula)
Digitális Pedagógus Díj 2015 – A Tempus Közalapítvány Digitális Módszertárának díjátadója A díjat átadja: Tordai Péter, igazgató
12:15-13:15
(Kazy Fszt. 4.)
Ebédszünet, kiállítók bemutatkozása
13:15-14:45 Szekciófoglalkozások/I.
13:15-14:45
(Kazy 305.)
I/1. Inklúzió alternatív médiával I.
Szekcióvezető: Gyarmathy Éva
Szentandrási Dóra: GYIK Műhely
Pál László Bendegúz: Magyar Zsonglőr Egyesület
Vaskó Ilona: Tárcán Kínálom
Czenner Júlia: Digamexam
Szelekovszky Noémi: Soha Többé Doga
13:15-14:45
(Kazy 214.)
I/2. Lehet más a nyelvtanóra? – Kihívások a digitális nemzedék anyanyelvi nevelésében
Szekcióvezető: Jánk István
Schirm Anita: Lehet más a pragmatika?
Szabó Veronika és Szanyi-Nagy Judit: A hangtanon innen és túl – digitális megoldások a nyelvtan tanításában
Hudáky Rita: Fülhegyezés és hangbarkácsolás. Az akusztikus észlelés és emlékezet fejlesztése a nyelvi nevelésben
Schiller Mariann: Édes kütyünyelvünk
13:15-14:45
(Aula)
I/3. IKT-eszközök kreatív használata – pedagógusok digitális módszertani ötletei (Digitális Pedagógus Díj, a díjazottak jógyakorlat bemutatói)
Szekcióvezető: Hülber László
Benedekné Fekete Hajnalka: Barangoló természet SNI csoporttal
Csikó Szilvia: Lovagok az időben: Szövegértés fejlesztése az IPOO minimum tanulási modell alapján, IKT eszközök kreatív felhasználásával
Dénesné Szak Andrea: József Attila és én – játékosan
Filep Otília: Színes kémia
Nemes-Nagy Katalin Erika: A fémek – kicsit másképp
Dr. Szárnyasné Tóth Teréz: GAUSS Budapesten
13:15-14:45
(Kazy 115.)
 I/4. Magyar IKT-s fejlesztések szekciója
Szekcióvezető: Gergelyi Katalin
Mizsányi Attila, Mérő Bálint: Spórolj időt a Redmentával!
Józsa Gabriella: zanza.tv
Timár Borbála: Médiatudatosságra nevelés online és offline
Székely Dániel: BeeTheBest – Gamifikáció és egyéni tanulási útvonalak a gyakorlatban
Gacsályiné Békési Margit:  Digitális Napközi a debreceni Nyári Napközis táborban – eDetektívekkel, kis Kreatívokkal…
15:00-16:30 Szekciófoglalkozások/II.
15:00-16:30
(Kazy 305.)
 II/1. Inklúzió alternatív médiával II. (workshop)
Szekcióvezető: Gyarmathy Éva
Szentandrási Dóra: GYIK Műhely
Pál László Bendegúz: Magyar Zsonglőr Egyesület
Vaskó Ilona: Tárcán Kínálom
Czenner Júlia: Digamexam
Szelekovszky Noémi: Soha Többé Doga
15:00-16:30
(Kazy 115.)
II/2. KórházSuli projekt
Szekcióvezető: Prievara Tibor
15:00-16:30
(Kazy 409.)
II/3. Idegenek a kertemben (workshop)
A workshop vezetője: Pálos Dóra
15:00-16:30
(Aula)
II/4. A tanulás jövője – Kreativitás és innováció az oktatásban
Szekcióvezető: Szegedi Eszter

Várnagy Priszcilla: Be-novative
Kollányi Fruzsina: Skool
Farkas Róbert: Videotanár
Halácsy Péter: Prezi
16:45-től
(Kazy Aula)
Az igazolások átvétele az aulában